Color Line i Kiel
Color Line terminalen i Kiel ligger på Norwegenkai ca 10 minutters gange fra jernbanestasjonen og sentrum.
Parkeringsplass ved Norwegenkai:
€ 24,- for 3 døgn, deretter € 12,- per døgn. NB! må betales med mynt. Parkeringsplassen er ubevoktet.
Parkeringshus i Kiel:
Fra ca. € 5,- (24 timer) til ca. € 18,- (3 døgn). Det er flere parkeringshus i ca 10 minutters gangavstand til terminalen.
Handikapparkering:
Utenfor terminalbygget finnes det parkeringsplasser forbeholdt handikappede.
Korttidsparkering:
Maksimum 1 time på anviste plasser ved Norwegenkai.
Parkeringsskive med tidsanvisning må være synlig i frontruten. Parkeringsskive fås på de fleste bensinstasjoner, avis- og tobakkskiosker og politistasjoner. Snu på hjulet for å angi tid for ankomst.
Passasjerer uten kjøretøy sjekker inn på billettkontoret i terminalens 2. etg. Oppmøte senest 1 time før avgang. Passasjerer med kjøretøy sjekker inn direkte på kaien. Oppmøte 2 timer før avgang.
Tog: Sentralbanestasjonen i Kiel ligger ca 10 minutters gange fra terminalen. Det er togforbindelse til hele Tyskland til og fra Kiel.
Buss: Bussholdeplassen ligger på oversiden av Sentralbanestasjonen.